IV EDYCJA FESTIWALU MUZYKA NA ŻUŁAWACH

STEGNA 25.07.2017r.

 

         Już po raz czwarty Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z grupą ,,Vołosi ‘’pod batutą Marka Moś , gościła w Kościele p.w. Najświętszego serca Pana Jezusa w Stegnie. Tym razem serca słuchaczy podbił polski zespól folkowy ,,Vołosi ‘’ , bawili i emanowali pozytywną energią wkładając w grę całe siły i serce. W kościele rozległy się melodie góralskie zainspirowane kulturą bałkańską, żydowską i cygańską.

 

20170725_190951
20170725_193255
20170725_194302
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

 

GRUPA VOŁOSI – jeden z najlepszych polskich zespołów folkowych, podbijających serca słuchaczy na całym świecie. Ten hipnotyzujący kwintet podczas koncertów bawi się muzyką
i zaraża publiczność pozytywną energią, wkładając w grę całe serce. Prezentując oszałamiającą technikę i tempo, przyprawia publiczność o zawrót głowy! W muzyce Vołosów słychać góralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską, tworzące na przestrzeni każdej kompozycji spójną całość. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i komponowania nowych, zaskakujących form muzycznych. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i pod batutą charyzmatycznego maestro Marka Mosia, kompozycje Vołosów zabrzmią z zaskakującą głębią i jeszcze bardziej efektownie, zniewalając współbrzmieniem kontrabasów, wiolonczel, altówek i skrzypiec.

VOŁOSI zagrali w składzie:

Zbigniew Michałek skrzypce
Jan Kaczmarzyk altówka/gajdy
Robert Waszut kontrabas
Krzysztof Lasoń skrzypce
Stanisław Lasoń wiolonczela

Elbląska Orkiestra Kameralna

Marek Moś dyrygent

Vołosi – Istotą ich muzyki jest spotkanie. Ludzi świata „nut” ze światem muzyki „ze słyszenia”. Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni, czyli bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Instrumentaliści, związani na co dzień z Katowicką Akademią Muzyczną, którzy zawsze marzyli o improwizacji i ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością, witalnością i pięknem.

 

 fot michal skroboszewski13             fot michal skroboszewski15

                   FOT: Michał Skroboszewski                                                                                      FOT: Michał Skroboszewski